top of page
  • Facebook

Звіт про роботу підприємства за 2024 рік

Фото автора: Інформаційна службаІнформаційна служба

Оновлено: 24 лют.

КП «Прилукижитлобуд» надає житлову послугу з управління багатоквартирним будинком, яка введена в дію Законом України «Про житлово-комунальні послуги» з 10 червня 2018 року та замінила послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Саме з цього часу накладено мораторій на встановлення, в тому числі, корегування тарифів на послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Житлова послуга з управління багатоквартирним будинком забезпечує три основні напрямки управління житлом:

- утримання будинку та прибудинкової території,

- закупівля електроенергії для освітлення місць загального користування та роботи ліфтів

- поточні ремонти спільного сумісного майна.


Під час надання послуги з управління управитель забезпечує виконання робіт та послуг з утримання і ремонту спільного майна багатоквартирного будинку та прибудинкової території, що входять до кошторису витрат на утримання будинку та прибудинкової території.

Співвласники на загальних зборах самостійно приймають рішення про обрання форми управління своїм будинком та формують договірну ціну з управителем, погоджуючи кошторис витрат на утримання будинку та прибудинкової території, який є невід’ємною частиною договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком.

Кошторис враховує обов’язковий перелік робіт (послуг), а також періодичність виконання (надання) робіт (послуг) з утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території.

Таким чином,  співвласники здійснюють оплату виключно за ті послуги, які  обрали.

За кожним будинком окремо, який перейшов в управління комунального підприємства «Прилукижитлобуд», заводиться облікова картка, де міститься вся інформація про надходження коштів від споживачів, витрати на погоджені послуги, залишки коштів, якщо такі є.

Ціна послуги з управління встановлюється колективним договором про надання послуги з управління з розрахунку на один квадратний метр загальної площі житлового або нежитлового приміщення та включає:

витрати на утримання багатоквартирного будинку, прибудинкової території, поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку відповідно до кошторису;

винагороду управителю, яка визначається за згодою сторін.

 

Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком (зміни до нього) від імені всіх співвласників багатоквартирного будинку укладається з визначеним відповідно до законодавства управителем співвласником (співвласниками), уповноваженим (уповноваженими) на це рішенням зборів співвласників. Такий договір підписується на умовах, затверджених зборами співвласників, та є обов’язковим для виконання всіма співвласниками. Типовий договір про надання послуги з управління багатоквартирним будинком затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2018 року № 712 «Про затвердження Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком».

В одному багатоквартирному будинку договір про надання послуг з управління може укладатися одночасно не більш як з одним управителем.

Договір про надання послуг з управління багатоквартирним будинком укладається строком на один рік. Якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається продовженим на черговий однорічний строк.

 

На даний час, в управлінні КП «Прилукижитлобуд» перебуває 118 багатоквартирних будинків. 

До цього часу на утриманні КП «Прилукижитлобуд» за рахунок діючого економічно необґрунтованого тарифу, розрахованого за цінами на паливо-мастильні, будівельні матеріали, соціальні гарантії 2011 року, перебуває 65 багатоквартирних будинків, співвласники яких ще не визначились з формою управління.  Фактичні надходження з таких будинків ледь перекривають вартість електроенергії. Незважаючи на таку проблему, підприємство намагається забезпечити повноцінне функціонування будинків. 


Актуальною проблемою, яка негативно впливає на роботу підприємства, є заборгованість населення за житлову послугу.

Загальна сума заборгованості населення багатоквартирних будинків перед КП «Прилукижитлобуд»  з 2007 року по 31 грудня  2024 за житлову послугу з управління багатоквартирним будинком/утримання будинків і споруд та прибудинкових територій становить –  6 620,2 тис. грн.

Є ряд причин, які на це впливають, а саме: виїзд громадян з України та залишення місць постійного проживання, у зв’язку з війною; зростання цін та тарифів на інші житлово-комунальні послуги;  неспроможність оплачувати через матеріальне становище (в т.ч., через втрату доходів у зв’язку з війною); підвищення цін на споживчі товари; виникнення заборгованості по заробітній платі та інші. Проте, часто спостерігається також умисне нехтування несвідомими громадянами оплатою житлової послуги.

Тим особам, які не взмозі повноцінно оплачувати послуги, держава надає пільги та субсидії. Але, щоб скористатись такою державною допомогою, споживач повинен погасити накопичену заборгованість. Підприємство сприяє цьому, шляхом укладання зі споживачами-боржниками, які звертаються до підприємства, договорів на реструктуризацію.


Заборгованість громадян, які не уклали договір про реструктуризацію та не сплачують поточних платежів, накопичуючи заборгованість, борг стягується за рішенням суду.  Саме судове рішення залишається основним засобом стягнення боргу.

За період 2024 року проведено 1890 обходів боржників, пред’явлено 1110 претензій на суму – 4024,7 тис. грн, повернуто по претензіях 237,2 тис. грн;  до місцевого суду подано  89 заяв про видачу судових наказів, з них прийнято 72 позитивних рішення  на суму 741,31 тис. грн., повернуто 163,7 тис. грн; укладено 6 договорів на реструктуризацію.


Стягнення в судовому порядку часто ускладнюється неможливістю  ідентифікації особи-боржника або ж неможливістю з’ясування місця перебування чи проживання такої особи.

Послуга з управління багатоквартирним будинком передбачає обов’язкове ведення картки обліку надходжень і витрат по будинку. Витрати залежать саме від надходжень, тому, мешканці часто намагаються самостійно впливати на своїх співвласників-боржників, адже розуміють, що наявність боргу на будинку  значно впливає на якість надання послуги з управління, а наявний залишок коштів завжди можна використати на потреби всіх співвласників.


В свою чергу, працівники підприємства, виконуючи ремонтні роботи по будинках (ремонт покрівлі, ремонт вимощення, ремонт під’їздів та інше) систематично  переконують мешканців первинно погашати борги, надаючи роз’яснення щодо витрат, які несе підприємство, на виконання заявлених мешканцями робіт.

Варто наголосити споживачам-боржникам, що списання боргів з оплати за спожиті житлово-комунальні послуги діючим законодавством не передбачено. Тому рано чи пізно, а борги мають бути сплачені. Не варто їх накопичувати, а важливо вирішувати проблемні питання на місці в позасудовому порядку.




 
 
 

Comments


© 2024 - КП "ПрилукиЖитлоБуд"

bottom of page